Březen 2010

Povídky na přání

31. března 2010 v 20:39 Povídky na přání

Pokud by jste chtěli začala bych psát povídky na přaní, děj může být jakýkoliv, ale podmínkou je, aby v povídce vystupoval Miro. Kdyžtak napište do komentářů :-).


Tajný sen-7.Díl

30. března 2010 v 19:36 Tajný sen
Tak tady máte další dílek povídky a pište prosím komentíky. Moc díky :-).


Celý den sem myslela na Mira. Večer sem si dala horkou koupel začala si číst časopis, který sem si koupila. Hned mě zaujala úvodní stránka časopisu, kde bylo napsáno Miro Šmajda a jeho tajná láska. Nalistovala sem si stránku a začala číst. Uf, takže to je jenom jeho kamarádka. Můžu říct, že vypadala příšerně, možná hůř než Klementína. Jmenovala se Sandra Sobková a měla na sobě příšerný červeně lesknoucí se šaty. No nic, nebudu nad tim přemejšlet. Koukala sem na televizi a šla si potom lehnout. Měsíc uběhl celkem rychle, ve škole sem se stala oblíbenou. Našla sem si mraky přátel a dokonce sem se s kamarádila s Anetou. Aneta není zastak špatná, jak sem si myslela. Jenom je trochu hloupá a trvá jí docela dlouho než něco pochopí. Klementína s Dominikou mě mají jako za největší konkurentku. Asi proto, že se Aneta s přátelila se mnou a naopak, že se přestala přátelit s nimi. A navíc, že prej se kluci zajímaj víc o mě a oně skoro vůbec nestojí. Já si z toho nic nedělám a Julča mi představila Kristýnu, tu holku, která viděla Mira v tom baru, taky sem se s ní začala přátelit. Akorát Anna s Ondrou se v poslední době chovaj divně. ,,Ahoj, tak jak pak si se měla celej měsíc" přivítá mě na ulici Miro, s kterým sem si domluvila schůzku a na kterého sem se hrozně těšila. ,,Skvěle, jak jinak" odpovím s úsměvem. ,,Tak Miro, pudem do tý restaurace, já už mám hlad" za Mirem se byla nějaká holka, začala sem ji poznávat, byla to ta Sandra z toho časopisu. ,,Miro já myslela,že se sejdem jenom mi dva?" ,,No, počkej, chci ti někoho představit, tohle je Sandra a tohle je moje kámoška Lucka, chytrá a taky moc pěkná" řekne s úsměvem Miro. ,,Moc mě těší" podám ji ruku. ,,Promiň, ale já o seznámení s tou nánou nestojim" řekne nafoukaně a chytne Mira za pas. No nazdar, další kráva. ,,Fajn tak já taky ne, víš, pokud by si dovolila já bych si Mira na chvíli půjčila, já ho totiž neviděla měsíc, na rozdíl od tebe." ,,No to máš smůlu, já sem chtěla jít s Mirem do restaurace" řekne a já má chuť ji dát facku. ,,Ty máš smůlu, protože do restaurace s Mirem, můžeš jít někdy jindy, tak ho prosimtě pusť, díky" vyrvu jí Mira z rukou a hodím na ní varovný pohled. Když už sme kousek od Sandry, která na nás pořád čumí, tak Miro řekne. ,,Tak ty se ještě kvůli mě popereš, to mi opravdu lichotí. ,,Hele přestaň, já myslela, že se sejdem my dva a ty přídeš s takovouhle hrůzou" žeknu a kouknu na Sandru. ,,No tak promiň, víš ona je taková hodně přátelská:" ,,No to je vidět." ,,Víš co, tak já ji pošlu domů, jo?" ,,To by bylo asi nejlepší." Miro odejde, se Sandrou se tam nejspíž trochu hádaj, ale nakonec Sandra naštvaně odchází, když se jí z ničeho nic zlomí vysokej podpatek a ona se skymácí na zem. Já dostanu záchvat smíchu a Miro jí pomáhá ze země, Sandra naštěstí odchází se zlomeným podpadkem. Miro mě potom pozve do cukrárny. Sandra, nejspíž od teďka bude mou další konkurentkou.

Tajný sen-6.Díl

28. března 2010 v 14:05 Tajný sen
Achjo, dneska je zas den, tuna učení a navíc na mě furt řvou rodiče. Omlouvám se, ale tohle je trošičku kratší. A kdyžtak pište komentáře, díky :-).


Ráno mě probudí budík, nastavený na novém mobilu. Vstala sem z dvoulůžkové postele a šla do koupelny. Koukla sem do zrcadla a uviděla krásnou, spokojenou a šťastnou holku. Když už sem byla umytá, začala sem přemýšlet co si vezmu na sebe. Rozhodla se se pro tričko s věstičkou, pro sukni s legínami a vzala sem si podpadky. Natočila sem si kulmou vlasy, lehce se namalovala a vzala si nějaké šperky. Nepojedu autem, protože škola je hned za rohem. Jdu po ulici a nějaký kluk na mě hvízdne, otočím se a usměju se na něj. Když dojdu ke škole tak se pozdravím s Annou a Ondrou. ,,No páni, vypadáš fantasticky, moc pěkná kabelka" začne mě vychvalovat Ondra. ,,Díky." ,,Hele mohla bych si jednou třeba pučit něco z toho tvýho oblečení?" ,,No jasně, ráda ti něco pučim." ,,Na, nedáš si kafe?" Otočím se a uvidim Anetu jak drží v ruce kafe a přiblbě se usmívá. ,,Jo ráda, tak díky" odpovím podiveně. ,,Můžeš mi říct, proč dáváš tý krávě kafe?" Oboří se na Anetu Klementína. ,,Jo vlastně Lucie, chtěla sem ti něco říct, od Mira dej ty svoje hnáty pryč. Možná se z tebe teďka můžou všichni posrat, ale jeho necháš bejt, je ti to jasný?" ,,Fajn, tak já ti taky něco řeknu, za prví, Mirovi se líbim já a né taková kráva jako si ty, za druhý, sem sním byla včera na hotelu a málem sem se sním vyspala. Takže tím pádem máš smůlu husičko" vyleju do jejího výstřihu kafe a odkráčím. ,,Já čumim, tak tý si to fakt nandala." ,,Já vim, nenechám si přebrat Mira, takovou krávou jako je vona. Potom celou hodinu myslím na Mira, co tak asi dělá?

Je Šmajda dostatečně moudrý?

28. března 2010 v 11:36 News
gfv

Miro Šmajda nepracuje jen na své pěvecké kariéře, je nesmírně zaneprázdněn i tanečními tréninky a všelijakými hudebními aktivitami. V pátek ho pro změnu uvidíte v relaci aj mudry schybi, kde si spolu s Leošem Marešem po novém zatipují, kdo z dotázaných znal správnou odpověď na danou otázku.Když jsme si povídali s Mirem, přiznal se, že i on v životě dělá hodně chyb, tou největší je asi jeho přehnané puntičkářství. Právě kvůli tomu nemůže dobře spát. V nedávné době se jeho aktivity přemnožily a pokud chce každou zvládnout dokonale, musí se vypořádat s opravdu vážným náporem. Dokáže to začínající hvězda Československé SuperStar, nebo se na něj za chvíli úplně zapomene? Relaci aj mudry schybi uvidíte v pátek, 26. března ve 20:00 na Markíze. Video najdete tady.

(zdroj: markiza.sk)


Tajný sen-5.Díl

26. března 2010 v 18:52 Tajný sen
Uf, konečně je tady víkend, dneska sem jela narvanym busem a k tomu takový hic. Byla bych moc ráda kdyby ste mi k povídce psali komentáře. Moc díky :-).


Když ples skončil Miro mě pozval k sobě do hotelu. Celá šťastná sem s ním jela limuzínou do hotelu Grande. Byla sem hrozně zvědavá jak to tam bude vypadat. Když otevřel dveře a mile se usmál, málem sem sebou švihla na zem. Měla sem na sobě docela vysoké podpadky, ale mě to bylo jedno, protože sem prořívala nejšťastnější období svého života. ,,Páni, máš to tu moc krásný" prohodila sem s úsměvem. ,,Ty si taky moc krásná". ,,No díky" začervenala sem se. ,,Dáš si něco k pití? Můžu ti napídnout pivo, víno, čaj nebo vodu". ,,Dám si vodu". ,,Na tady máš". ,,Mockrát díky". Začali sme si povídat a já se rozpovídala natolik, že sem si ani nevšimla, jak na mě Miro pořád civí. ,,Mám snad něco na obličeji?" Zeptám se jako největší blboun. Miro na mě pořád civí. Neudržím se a začnu se smát. ,,Víš co máš na obličeji?" ,,Co?" Zeptám se rozesmátě. ,,Moc krásný úsměv" Miro si mě k sobě přitáhne a začne mě líbat, táhne mě k posteli. ,,Ne Miro dost, řekla sem dost". ,,Proč? Nelíbím se ti snad?" ,,Ano líbíš se mi velmi, ale já prostě nejdu hned do postele z každým" nesmí se dozvědět, že sem panna, prostě nesmí až o to přídu tak se sním vyspím. ,,Když už se z náme takovou dobu?" Známe se jenom měsíc". ,,No a?" ,,No a, tobě snad de jenom o sex." ,,Ne nejde mi jenom o sex, promiň, já jenom, že si přídeš na ples jako úplně jinej člověk, příjdeš si jako krásná, talentovaná holka, která vyrazí všem dech. ,,Já vím, no prostě změna je život." ,,Ty se tím snad řídíš?" ,,Ano, od včerejška už ano." ,,A copak se stalo včera?" ,,Ty to nevíš?" ,,Ale jo vím, chtěl sem, abys mi to řekla ty." ,,Víš včera sem zjistila, že i když je člověk úplně na dně, vždycky je aspoň 1% naděje a čím se řídíš vlastně ty?" ,,Já se řídím heslem, dělej vše se srdcem a rozumem a to plati i ve vztahu, ale i v sexu" Miro se na mě usměje. ,,Hele přestaň jo a navíc já už budu muset jít." ,,Proč utíkáš před ničím, co by se ti mohlo líbit?" ,,Je to trochu složitější no, tak čau." ,,Počkej, kdy se zase uvidíme?" ,,No přece ve škole ne?" ,,Promiň, ale já na měsíc jedu do Bratislavy." ,,A kdy odjíždíš?" ,,Už zítra." ,,Víš co, tak kdyžtak za měsíc." Miro mě doprovodí ke dveřím. ,,Tak ahoj" pozdravím ho. ,,Tak jo a nezapomeň na to, ty víš co myslim." ,,Jo vím tak ahoj." ,,Ahoj". Bože, úplně sem se ztrapnila, takhle zdrhat jak nějákej králik a navíc mám strašný výčitky. Nejdřív než se s Mirem vyspím, musím o to přijít, jo ale s kým?

Tajný sen-4.Díl

24. března 2010 v 18:37 Tajný sen
Já vím tento dílek je trošku delší :-).


Týden uběhl jak voda a už za 14 dní poznám Mira Šmajdu. Když jedu tramvají na hodinu zpěvu, pořád myslím na ten sen. Má mě snad před ničím varovat nebo to má něco znamenat? No to je jedno. Vejdu do místnosti a vidím Klementínu na vysokejch růžovejch podpadcích. Achjo, ta nána nemá fakt styl, no já mám co řikat. ,,Čusky busky autobusky" příde ke Klementíně Dominika a dá ji pusu na tvář. ,,Já nechápu jak na takovýhle holky můžou kluci letět, když v mozku nemaj nic a myslej jenom na svůj vzhled". ,,To je dobře, že tobě se takový holky nelíběj, Ondro". ,,To si piš,že ne" ušklíbne se Ondra. ,,Nechcete změnit téma, nechci se furt bavit votěch pipinách" řeknu, to co si právě myslím. ,,Tak fajn změníme téma, tak co třeba Miro Šmajda" s tímhletím mi Anna pořád leze na mozek. Zavolá o víkendu a hned o čem začne mluvit je Miro Šmajda. ,,No a co s nim?" ,,Když už sem nastoupí za 14 dní ani ne za 12 dní nebo za 11, né počkej sobota je patnáctýho." ,,Prosimtě Anno, přestaň, ty si snad do něj zabouchlá?" Už mi s tím vážně leze na mozek. ,,Musela bych ho nejdřív poznat, abych se do něj zabouchla". ,,Nemusela". ,,Musela". ,,Né nemusela". ,,Ale jo musela". ,,Můžete toho nechat, ste jak malí" okřiknu Ondru s Annou. ,,Víte co se mi poslední dobou stává?" ,,Co?" ,,Zdají se mi sny o Mirovi, hezký i divný". ,,No a potom, kdo je tu zabouchlej." ,,Ticho, nech mě to doříct, ale nejvíc co je na tom divnýho je, že ve všech snech vypadám dobře." ,,Jak dobře?" ,,Pitomějc se zeptat nemůžeš?" Vypadám jak nějaká supermodelka z časopisu. Třeba se mi zdál se, že jdu po ulici a všichni se za mnou otáčej. ,,A nevypadáš jako Klementína, že ne?" ,,Ne nevypadám, mám takovej svůj styl, ale zároveň vypadám trendy." ,,Trendy? Prosimtě když už začínáš mluvit jako Klementína" zasměje se Ondra. ,,A už sme zase přeskočili k tématu Klementína. ,,Dořeknu a právě nám profesor oznámí ať už deme do třídy. ,,Tak kdo nám dneska zaspívá, tak třeba Lucka" řekne profesor. Bože, bože božínku proč zas já?" ,,Protože zpíváš nejlíp tak šup." Došourám se opatrně ke klavíru. ,,Proboha Lucko, uvolni se trochu" napomene mě profesor, kterého mám tak akorát chuť zabít. Profesor začne hrát na klavír a já začnu zpívat. Dospívám a cítím se hrozně. Radši rychle odkráčím k Ondrovi. ,,Proč si tak nevěříš, když zpíváš ze třídy nejlíp a si nejlepší zpěvačka, kterou znám" obří se na mě Anna. ,,No víš to je těžký." ,,Achjo" vzdychne Anna. Když potom hodina skončí, jedu tramvají domů a přemýšlím jestli bych si neměla začít víc věřit. Čtrnáct dní, 12 dní nebo 11 dní, no to je jedno, uplinulo rychle a nastal den D, den kdy konečně uvidím Mira Šmajdu. Nebudu se nějak zvlášť chystat, prostě pudu tak jako chodim normálně. Když sem přišla ke škole žádného Mira Šmajdu sem neviděla. ,,Tak kde je?" zeptám se Anny s Ondrou. ,,Jo to kdybych věděla". Zrovna v ten okamžik přijela velká černá limuzína a z ní vystoupil blonďatý kluk, byl hezký, hezký bylo slabé slovo. Na sobě měl černou košili a džína a usmíval se. Od toho okamžiku sem se hned do něj zabouchla. A potom, že nikoho nejdřív musíš poznat, aby ses do něj zabouchla. Miro působil velmi mylím dojmem a pořád se usmíval. ,,Ahoj jak se všichni máte?" A než by stačil dopovědět přiběhla k němu hned Klementína řekla ,,Mám se dobře a budu se mít ještě líp, když budeš se mnou". No to snad ne, pomyslím si. ,,Autogramy až potom" odstrčí bodygard Klementínu. ,,Co, no to je drzost, já sem přece VIP." Jaká VIP?" začne se smát Miro. ,,Ty nevíš co to je?" Zeptá se Klementína jako upná kráva. ,,Tak už dost" odstrčí Klementínu bodygard a Miro de dál. Když už se se všemi pozdraví, pádíme společně do třídy. Za ten měsíc co tu Miro je se z nás stali dobří přátelé. Já ho potají miluju, ale co zatim on mě bere jako svou kamarádku. Nezajímá ho Klementína s její partou a snáží se jim vyhejbat co to de. Když sem se ho ptala proč se jim vyhejbá, řekl mi, že o takové holky nestojí. Zjistila sem, že jí úplně jiný než sem si z počátku myslela. Dokonce mě pozval na velikánský ples, kde budou všechny celebrity a kam pude i celá naše škola, bohužel tam bude i Klementína a její parta :-(. Nechápu proč zrovna mě pozval na ples, takovou ošklivku. A když sem se ho ptala proč mě pozval, řekl mi, že na vzhledu nezáleží, že de hlavně o to se bavit. Mě je to fuk, protože tam stejně nebudu. Ten ples je už stejně v neděli, ale co. Zrovna sme vcházeli do třídy a Klementína si nenechala ujít další jedovatou poznámku. ,,Ale copak, naše šeredka pude na ples, opovaž se na něj jít, protože pochybuju, že by tě Miro sám pozval. Za prví, nejsi holka pro něho. A za druhý si ošklivka. Ošklivka, ošklivka, ošklivka" začala se smát. To už sem se neudržela a po tvářích mi začaly téct proudem slzy. Odběhla sem rychle na záchod, sedla sem si na zem a začala brečet. Přiběhli ke mě Ondra s Annou. ,,No tak to bude dobrý" začala me utěšovat Anna. ,,Né to nebude dobrý" vykřiknu naštvaně. ,,Bude to dobrý, protože ty to zvládneš jako vždycky všechno" řekne utěšovacím tónem Ondra. Zbytek dne sem něják přežila. Byla sem u sebe doma s Ondrou a Annou, když náhle nikdo zazvonil u dveří. Otevřela sem a uviděla nějakého chlapa. ,,Dobrý den já jsem Richard Vaněček a jsem ze sázkové firmy LUNEX, taková firma, která plní sny. Vy jste k nám posílala kupon se 3 hvězdičkami a tam jste také uvedla snoji adresu, že je to tak?" ,,Ano je a co chcete?" No 3 hvězdičky znamená, že jste vyhrála luxusní byt s autem, 30 miliónu korun a proměnu vzhledu." ,,Dobrej vtip, vy ste zase nějaká pitomá reklama co?" ,,Ne nejsme" podal mi ten chlap kupon se 3 hvězdičkami s mojí adresou, já otevřela pusu dokořán a potom si nic nepamatuju, protože sem omdlela. ,,Vzbuď se Lucko" třásla se mnou Anna. ,,Chcete se odstěhovat teď nebo později?" ,,Radši později, protože za prvé, co ste mi teďka oznámil ještě střebávám a za druhé nemám odstěhované věci. ,,To nevadí, protože ty věci a to oblečení už nebudete potřebovat. ,,Váš kamarád mi řekl, že v neděli je prý velký ples, na kterém bude Miro Šmajda, který vás pozval, také se sním osobně znám. A váš kamarád mi řekl, že musíte na plese vypadat úžasně. No a proto jestli by jste dovolila, aby vás tým odborníků proměnil a řekl vám jak se o sebe správně starat." ,,Dobře, dobře se vším souhlasím, ale nejdříve mi ukážete ten byt." ,,Jak si přejete." Sedla sem si do luxusní auta a zjistila sem, že byt je blízko školy. ,,Nejdříve vám ukážeme garáž a auto." Vystoupila sem z auta a uviděla velmi pěkný a velký dům, ve kterém od teďka nejspíš budu bydlet. Když se otevřela garážová vrata, zůstala sem stát z otevřenou pusou. V garáži bylo velmi opakuju velmi luxusní černé auto, které bylo čtyřdvéřové. ,,Toto je náš nejnovější a nejdražší model teď je váš, doufám, že se vám líbí?" ,,Jo jo jo moc krásný" začala sem kuňkat šokem. ,,A to ještě není všechno ještě jste neviděla byt." Jeli sme výtahem do třetího patra, otevřeli se dveře a já myslela, že tohle všechno je jen sen. Vstoupila sem dovnitř. Byt byl moderně vybaven. Byla tam plazmová televize, dvoulužková postel s nebesy a v koupelně byla obří vana a mraky kusů luxusní kosmetiky. Byt byl dost velký, celý vybavený, byli tam i maličkosti jako například váza s kytkami nebo svíčky. ,,A co co co je támhle za za to o obří ruletou nebo co co to je?" Stále sem ještě kuňkala. ,,Tam je vaše nové oblečení, je od značkových obchodů a modních návrhářů." ,,Ale co co pak vy vy víte moji tu ve velikost?" ,,My ne, ale vaši přátelé ano" a ukáže na Annu s Ondrou. ,,Vy?" ,,Překvapení!" vykřiknou oba najednou. ,,Víš" začne mluvit Anna. ,,Pamatuješ si na to jak si vzala ten kupon, setřela to a byli tam ty 3 hvězdičky a jak si řekla, že je to reklamní blbost. My sme totiž dobře věděli, že reklamní blbost to neni a tak sme tam poslali ten kupon, kontaktovali je a zjistili sme, že si vyhrála a jelikož chceme, aby si šla na ten ples a vytřela Klementíně zrak, tak sme se s nima domluvili, že ti to dneska všechno ukážou a že přestaneš nosi ty příšerný brejle, protože ty stejně žádný dioptrie nemáš a příde mi uplná blbost nosit brejle, když stejně dobře vidíš a akorát ti kryjou tvoje krásný oči. Tvoje malý seběvědomí musí prostě zmizet." vychrdlí na mě Anna a já se z mocním jen na jedno slovo. ,,Aha". ,,Víš co, začni se trochu soustředit ano" řekne Ondra. ,,Jo tak fajn" řeknu rozhodným tónem. ,,Za tímhle je teďka vaše nová šatna." Zapne tlačítko na ovladači a obrovitá ruleta nebo co to je se začne odsunovat a já opět stojím jako přikovaná s otevřenou pusou, neschopná mluvit. V tě šatně bylo mraky kusů luxusního oblečení. Když sem se konečně vzpamatovala, všechno sem si prohlédla zjistila sem, že je vzadu šperkovnice nebo co to bylo a za ní byly nádherné šaty. ,,Tyto šaty si vezmete na ten ples pokud vám to nebude vadit." Né mě to vadit opravdu nebude, sou moc krásné." V bytě mi bylo ukázáno, co všechno na co je a potom sem se i projela ve svém novém autě. A nakonec přišla na řadu proměna, poradili mi jak se o sebe starat, musela sem si to všechno psát jinak by sem si to nezapamatovala, když už sem byla celá hotová na ten ples a měla sem na sobě ty šaty, mohla semse kouknout do zrcadla. Když sem se do něj koukla uviděla sem krásnou hnědovlasou holku v uchvatnejch šatech. ,,To to sem já?" Začala sem opět kuňkat. ,,Ano to jste vy, nemáme už moc času měli by jsme jet." Odtáhli mě k limuzíně a já si pořád myslela, že sem ve snu. Tak sem zavřela oči, ale když sem je otevřela byla sem pořád v limuzíně. Klid holka musíš se vzpamatovat, tohle už není sen, nesmíš se chovat jako pako, nesmíš se ztrapnit před Mirem, musíš být seběvědomá a natřít to té krávě Klementíně. Když sem vystoupila z limuzíny, odvedli mě nazačátek nějakýchz dlouhých schodů. ,,Je tady tma" řeknu popravdě. ,,Neboj se, až začne hrát hudba tak se rozsvítí světla a ty pudeš pomalu dolů." ,,Jasně" řeknu nejistým hlasem. Rozsvítí se světla, začne hrát hudba nějáký hlas oznámí. ,,A teďka bych vám rád představil Lucii Svobodovou." Jdu po dlouhých schodech a cítím se nesmírně šťastně. Jdu po schodech a všichni na mě koukají, celebrity, celá škola, profesoři, Miro a Klementína s její partou na mě závistně čumí. Jupí, nandala sem jim to, krávám. Je to přesně jako v tom snu, Miro se na mě překvapené kouká a potom se začne usmívat a je tam i Julča. která se na mě usmívá taky. ,,Tak jak se cítíš:" zeptá se mě Ondra, když dojdu dolů. ,,Nesmírně šťastně." ,,Mohl bych prosit o tanec" otočím se a vidím Mira jak se na mě usmívá. ,,Jistě". Všichni nám udělají místo a my začínáme tančit, všichni na mě civí a něco si šeptají, když tanec skončí, Miro oznámí, že budeme zpívat. ,,Zpívat?" Vyhrknu ze sebe. ,,Ale no tak nestyď se." Hudba začne hrát moji oblíbenou písničku a my oba začínáme zpívat. Úplně si to užívám. Písnička skončí a všichni bouřlivě tlekají. Miro mě políbí potom se na mě zase usměje a nikam odejde. ,,Dobrý den já jsem Aleš Ryba producent." ,,Ano vás já znám, jste nejlepší producent jakého znám." ,,Moc díky, váš hlas a vy se mi velmi líbíte, máte obrovský talent, mohla by zvás být moc dobrá zpěvačka, ozvěte se mi prosím a bavte se" producent mi podá svoje číslo a odejde. Miro mě potom vyzve zase k tanci. Tohle je můj tajný sen, který sem si vždycky přála. A zjistila sem, že to není sen, ale že je to skutečnost :-).

Tajný sen-3.Díl

21. března 2010 v 21:57 Tajný sen
Crrr, crrr zvoní pořád budík. Pitomej krám, zbudí mě z krásnýho snu a navíc to dělá takovej kravál. Když už konečně vypnu budík, tak du do koupelny, vyčistím si zuby a opláchnu obličej. Nasnídám se a pak zase pádím na přednášku. Přednáška začala a Ondra hlasitě chrápe na lavici. ,,Ondro, dělej vzbuď se" šeptám a snážím se Ondru probudit, ale marně. ,,A Ondra by nám mohl z opakovat co jsem právě říkal" zaptá se profesor, docela nepříjemným hlasem. ,,Co, cože?" propudí se konečně Ondra, kterej vypadá jako by celou věčnost nespal. ,,Milý Ondro, lavice nejsou od toho, aby se na nich hlasitě chrápalo a navíc, aby to slyšela celá třída" řekne profesor s lehkým úsměvem ve tváři. Já a Anna se začneme smát. ,,Jo sorry, teda pardon pane profesore" omluví se Ondra. ,,Prosimtě to si nespal nebo si zase pomáhal babičce s šitím jako minule?" Anna se začne opět smát. ,,Ticho tam vzadu" hodí po nás učitel křídou. ,,Mohli byste laskavě zklapnout paka" oboří se na nás Klementína, která sedí v první lavici. ,,Ne to bysme teda nemohli, huso". Utlachtěná pipina, co si o sobě myslí. No nic je to kráva. ,,Přesně za tři týdny sem nastoupí Miro Šmajda" dořekne na závěr profesor. Když jedu tramvají, vzpomenu si na Ondru a lehce se usměju. Večer si pak pustím televizi a koukám na film. Najednou mi zapípá mobil. Půjdeš se mnou zejtra odpoledne do kina? Julča. Kdybyc měla prašule tak bych šla. Lucka. Pošlu Julče esemesku, vypnu televizi a jdu si lehnout. Když usnu zdá se mi další sen. Tentokrát sem na nějakém podiu v nějaké obří hale, která je celá zaplněná lidmi a všichni volají moje jméno. Na sobě mám značkový hadry a vypadám jak modelka. Mám v ruce mikrofon začínám zpívat moji oblíbenou písničku. Najednou se vedle mě objeví Miro Šmajda a začíná zpívat se mnou. Všichni křičejí a piští. Najednou z ničeho nic omdlím. Probudím se, tentokrát mě nepropudil můj budík, ale já sama. Páni, to byl, ale zvláštní sen, pomyslím si. Má to snad něco znamenat?


Rozhodla sem se, že ještě dneska napíšu další díl ;).

Tajný sen-2.Díl

21. března 2010 v 13:23 Tajný sen
Je neděle tak si ještě chvíli schrupnu. V jedenáct musim bejt v sámošce, tam totiž pracuju jako prodavačka, ale jenom o víkendech. Nasnídám se a vyjdu z domu, jdu pěšky, protože sámoška je hned za rohem. ,,Čau tak co novýho?" pozdraví mě Julča, když vejdu do vnitř. Julča je další človíček, kterého mám moc táda. S ní mi de práce líp. ,,Ale nic, všechno je furt stejný a co ty?" Jo dobrý, ale nebudeš mi věřit co mi řekla Kristýna." ,,Kdo je Kristýna?" Zeptám se, protože já žádnou Kristýnu neznám. ,,To je moje jedna kamarádka, no to je jedno. Ona pracuje v jednom baru jako číšnice. No a jednou se jí stalo, že v tom baru viděla toho Mira Šmajdu. Znáš ho ne?" ,,Prosimtě, kdo by ho neznal." ,,Notak sem se jí zeptala jak vypadal a tak a ona mi řekla, že vypadal dost dobře." ,,No to je toho, k nám on totiž bude chodit na školu" řeknu s pohrdáním a ještě se u toho zazubím. ,,Dobrej vtip." ,,Jo kdyby to byl jenom vtip, ale ona je to pravda. ,,Počkej, to jako vážně?" ,,Jo jo" usměju se. ,,Nám to profesorka řekla ve čtvrtek." ,,No páni, tak to se máš na co těšit." ,,Hm ledatak na to, že se mi vysměje." Ale prosimtě, ty toho naděláš, to je tím tvým malým seběvědomím. Když nejsi ani tlustá a postavu máš dobrou." ,,To tak". ,,Dobrýden" pozdraví nás paní, která zrovna otevírá dveře. ,,Dobrýden tak co to bude?" zeptám se a přitom se pokusím o úsměv. ,,Jeden chleba a vzala bych si támhlety žvejkačky." ,,30 korun prosím." paní zaplatí a řekne ,,Nashledanou". ,,Nashle a přiďte zas." Celý den potom trávím s Julčou v sámošce. Večer pak usínám a když usnu, zdá se mi sen. Jsem na nějakém velkém plese. Mám na sobě nádherné, úchvatné šaty a vypadám krásně. Jdu po dlouhých schodech a všichni na mě civí. Je tam i Klementína, Dominika a Aneta, které na mě závistivě koukají a najednou záhlédnu Mira Šmajdu, kterej na mě nejdříve překvapeně kouká a potom se na mě usměje. Vyzve mě k tanci, tancujeme a všichni na nás koukají. Potom mě, ale bohužel z mého snu probudí ranní budík. Otevřu oči a zjistím, že jsem v posteli. Škoda byl to jenom sen, ale kéž by to byla skutečnost.


Díky moc za komentáře :-).

Miro Šmajda-Životopis

21. března 2010 v 9:55 Miro Šmajda
Povolání: Zpěvák, kytarista
Věk: 21
Datum narození: 27.11.1988
Místo narození: Košice, Československo
Znamení: Střelec
Výška: 181 cm


Miro se narodil v Košicích. Chodí na Technickou univerzitu. Jeho maminka je Češka a jeho otec je Slovák. Jeho rodiče se, ale po nějaké době rozvedli "Bylo to těžké, ale už je to za námi," tvrdí Šmajda. "Bylo mi moc líto, když táta odešel. Pořád se hádali, což možná bylo tím, že jsou oba jiné národnosti. Ale čas všechno zahojil a dnes se s taťkou pravidelně stýkám," dodává Míra, jenž po rozvodu rodičů zůstal v péči své matky.Miroslav Šmajda je soutěžícím Československé superstar.Ve volném čase nejraději skládá a píše texty - a to hned ve třech jazycích - angličtině, slovenštině a češtině. Věří proto, že mu SuperStar umožní prosadit se a živit se tím, co ho nejvíc baví. "A co ze srdce miluju," přidává milovník skvělého piva Miroslav, který rád běhá, hraje fotbal a hokej, chodí do přírody a s přáteli do města. Výhru by investoval do věcí, na které nikdy neměl peníze.

Tajný sen-1.Díl

21. března 2010 v 9:49 Tajný sen
,,Crrr" vzbudí mě ranní budík. Otevřu oči a nasadím si brýle. Vypnu starý drnkající se budík a kouknu se na hodiny půl sedmý, achjo já bych ještě spala. Došourám se do koupelny, kouknu do zrcadla a vidim holku, holku, která bydlí v malým podnájmu a její život stojí za prd. No jo, co nadělám. Rychle si opláchnu obličej, obleču se a dojdu k ledničce, když ji otevřu skoro nic tam není. Skočím rychle k nejbližší sámošce vejdu dovnitř a porozhlédnu se kolem. Tenhle chleba je moc drahej, radši si vezmu ten druhej. Když nakoupím dojdu domů, vybalím nákup a nasnídám se. Potom jedu tramvají na přednášku. Když vejdu dovnitř budovy najednou uslyším. ,,Co to máš zas na sobě Svobodová, že ty to máš po svý prababičce" neodpustí si poznámku Klementína, holka, která je velmi oblíbená, ale za to je pěkná kráva stejně jako její dva ocásci Aneta s Dominikou. Všechny vypadají jako modelíny, ale v hlavě to maj vymaštěný. ,,Ne po své prababičce to nemám, mám to ze sekáče" odkráčím, nebudu poslouchat ty jejich keci o mém vzhledu, jsem taková jaká jsem a nic s tim nenadělám. ,,Ahoj" pozdravim Ondru s Annou. ,,Čau, hele z těch pipin si nic nedělej" řekne soucitně Anna. ,,Víš, já si z toho dávno už nic nedělám" odpovím jí a potom celé odpoledne trávím na přednášce. Ještě bych vám nakonec chtěla říct, že mám pro vás překvapení, přibližně za měsíc k nám nastoupí žák, ale není to jen tak obyčejný žák, je to ten zpěvák Miro Šmajda" sdělí nám profesorka, která se přitom tváří dost radostně. ,,Ten ten Miro Šmajda" zeptá se s přiblblým výrazem Klementína. ,,Ano ten Miro Šmajda" Klementína, by skoro sebou sekla na zem, ale k smůle ji přidrželi její dvě husičky. ,,Páni, nevim co mám na to říct" podiví se Ondra s lehkým úsměvem. ,,No já z toho osobně radost nemám, zase další osoba, která si mě bude dobírat kvůli vzhledu" řeknu naštvaným tónem. ,,Když ho prosimtě ani neznáš, třeba bude nakonec z vás dvou pár, četla sem v novinách, že je ještě stále nezadanej" usměje se Anna a udělá ksychtík. ,,Já a Miro Šmajda, to spíš Klementína a Miro Šmajda, vsaď se, že ho začne balit až sem příde. ,,A já zas četl v novinách, že nafoukaný holky u něj nemaj šanci. ,,Já bych řekla, že maj, takový hvězdy jako je ten Miro Šmajda, těm na vnitřku nezáleží, těm de jen o to jedno" řeknu svůj názor, který je podle mě docela pravdivý. ,,Ale prosimtě ani ho neznáš a hned bys řekla, že mu de o to jedno. Nám klukům nejde jenom o to jedno, sou v tom i city". ,,Je pravda, že nějaký vyjímky sou, ale.."odpovím a kouknu se přitom na Ondru. ,,Ale co, copak já můžu za to, že si nezažila ani jedno z toho" řekne naštvaně Ondra. Nemůžu uvěřit, že mi to řekl, ale je to bohužel pravda. ,,Okamžitě se jí omluv" zastane se mě Anna, která má pro to pochopení. ,,Promiň, já nechtěl, mrzí mě to" Ondra se na mě omluvně podívá. ,,To je v pořádku, ale příště by si mohl vážit slova". Když jedu tramvají pořád si přemítám v hlavě ten rozhovor. Měla bych s tím něco udělat, pomyslím si, měla bych udělat něco se svým životem.


Tak a tady je můj první díl ;)

Tajný sen-Úvod

21. března 2010 v 9:47 Tajný sen
Hrdinkou této povídky je dvacetiletá Lucie Svobodová, která chodí na AMU(Akademie muzických umění). Čekáte, že je to krásná, vtipná, oblíbená dívka, která je vždy obklopená partou lidí. Lucie je veliký opak. Je spíše tichá, nemotorná, né moc hezká a má hrozně malé sebevědomí. Ostatní jí považují za outsiderku a říkají jí ošklivko. Ale i přez to má Lucie pár opravdových přátel mezi které patří i její nejlepší přátelé Ondra a Anna. A navíc na tom není vůbec finančně dobře a jen tak tak stačí její peníze na to, aby si zaplatila školu. Lucčiným tajným snem je se stát zpěvačkou. Rázem se všechno změní, když začne na universitu chodit populární zpěvák Miro Šmajda. Časem se do něj Lucka zamiluje, ale kdo by stál o ošklivku, když je navíc populární zpěvák. A jak to všechno dopadne? Stane se z Lucky zpěvačka? Budou nakonec Lucka a Miro pár? To se dozvíte v následujících dílech.


Doufám, že vás úvod nadchnul :)
Vítej

18. března 2010 v 17:15 Vítej

Protože mám ráda Mira Šmajdu a jsem jeho fanynka :-), rozhodla jsem se, že tento blog bude o něm. Najdete tady různé novinky, fotky a videa. Jsou zde i povídky. Můžu vám napsat povídku na přání. Doufám, že se vám tu bude líbit a byla bych moc ráda kdyby jste tu nechali nějaký komentík :-).


tu