Červen 2010

Prázdniny na Skalkách přivítá i Miro Šmajda

30. června 2010 v 17:46 News
Nový Jičín - Velká hvězda poslední Česko - Slovenské Superstar Miro Šmajda, akusticky rockoví Goodfellas a hlavně velká bmx freestyle paráda odstartuje tuto středu na novojičínských Skalkách prázdniny. Připraven je ale i další opravdu zajímavý program.
tju
Vše začne na novojičínských Skalkách už v 16 hodin, kdy odstartuje Bidolido freestyle bmx závod, od stejné chvíle ale bude na místě probíhat také autogramiáda hlavní Hvězdy odpoledne a finalisty první Česko - Slovenské Superstar Mira Šmajdy.Od čtyř odpoledne se také bude o zábavu starat Sdružení volného času Fokus Nový Jičín. "Akce ale rozhodně není určena jen pro školáky!" připomínají v pozvánce organizátoři. Velké finále Freestyle na bmx přijde na řadu o půl sedmé večer a pak už bude program patřit jen a jen hudbě.

Začátek hudebního bloku bude od 19. hodiny patřit kopřivnické kapele Burnout. "Hrajeme asi melodický punk-rock , některé songy jsou pop-rockové, jiné spíše rockové," popisují se členové kapely na serveru Bandzone. Skupina funguje už pět let a stihla už předskakovat například americké skupině Mattboroff nebo českým rockovým matadorům Turbo.

Po Burnoutech následuje zlatý hřeb večera - vystoupení mladého poprockového talentu Mira Šmajdy, který o sobě dal vědět postupem do finále soutěže Česko - Slovenská Superstar. Podle jeho slov mu po soutěži začalo období dřiny, aby se dále zlepšoval a udržel se v povědomí veřejnosti i po tomto zviditelnění se. Nacvičuje spolu se svojí kapelou, koncertují po celém Československu, chystá se na vlastní koncertní šňůru a pomalu se mu v hlavě rýsuje i návrh na nahrání prvního vlastního CD, kde by rád představil směs rocku a jiných hudebních prvků a stylů. Vydání plánuje na letní období letošního roku.

O závěr večera se postará akustickorocková záležitost Goodfellas. Žižkovsko-karlovarští muzikanti se setkali v Karlových Varech při jammování v parku v létě 2007. Od té doby cestují okouzleni akustickým zvukem po klubech celé ČR, za poslední rok odehráli více než sto koncertů. Mimo jiné doprovodili kapely -123 minut, Fake Tapes, Niceland, či Imodium na jejich unplugged turné. Na podzim 2009 Goodfellas odjeli rozsáhlé turné společně s kapelou Model Bazaar.

Vítání prázdnin začne na novojičínských Skalkách ve středu 30. června (dnes) v 16 hodin. Koncert Mira Šmajdy se tam uskuteční v osm večer.Miro Šmajda-Votvírák(26.6.2010)

27. června 2010 v 21:00 Videa
Jen chci tak dodat, že na Votvíráku byl můj bratr.


30.6. - Novojičínské léto 2010 - Vítání prázdnin - Nový Jičín

27. června 2010 v 20:37 Akce
30.6. - Novojičínské léto - Vítání prázdnin - Nový Jičín

Kde: Nový Jičín, amfiteátr na Skalkách

Čas: 16:00 hod. - autogramiáda, 20:10 hod. - koncert

Info: Za plakátek děkujeme Pavlínce Jankotové...!

Tradiční Novojičínské léto, zakončené městskými slavnostmi, se pomalu ale jistě blíží a kulturní program se začíná poodkrývat. Programová pestrost přiláká všechny věkové skupiny.

Stalo se již tradicí, že v letních měsících Nový Jičín doslova žije kulturou. I pro tento rok je nachystaná celá řada koncertů nejrůznějších žánrů, přičemž vrcholnou tečkou budou městské slavnosti. Ty čeká jedna velká novinka.
Novojičínské léto bude mít zázemí ve třech lokalitách. "Bude probíhat hlavně na náměstí, kde bude pódium, pak na zahradě Nového Slunka a v amfiteátru na Skalkách," řekl ředitel městského kulturního střediska Petr Orság. Netřeba dodávat, že na většinu akcí se člověk dostane zadarmo.
Novojičínské léto 2010 odstartuje 12. června v Novém Slunku folkovým a country minifestivalem a hned následující týden proběhne v kamenném divadle na Skalkách populární Divadelní dílna. Především mládež si najde cestu na Skalky v poslední školní den, ve středu 30. června. "Proběhne zde akce Vítání prázdnin, na které vystoupí Miro Šmajda," odhalil hlavní hvězdu večera Petr Orság.

dfh


Láska je věc, která dokáže zázraky-4.Díl

26. června 2010 v 22:26 Láska je věc, která dokáže zázraky
Aspoň vám tady dám díl téhle povídky a ostatní přidám možná zítra.

Když vylezu z vany tak se zabalím do bílého ručníhu, na kterém je napsáno Daniela. Ten ručník jsem dostala od babičky k vánocům. Podívám se malým okýnkem ven a zjistím, že je už docela pozdě. Usuším si vlasy, obleču se a kouknu na hodinky. Proboha, měli se vrátit už před dvěma hodinami, kde jsou tak dlouho? Už se chystám vzít do ruky mobil, ale někdo začne zvonit. Dojdu ke dveřím a otevřu je. Tam stojí dva policisté a netváří se zrovna vesele. ,,Dobrý den, vy jste Daniela Svobodová?" Zeptá se mě jeden z nich. ,,Ano jsem, stalo se něco?" Začínám mít špatné tušení. ,,Vaše rodina jela z divadla a jejich auta jelo moc rychle na kluzké silnici dostalo prudký smyk a narazilo do protijedoucího kamionu, okamžitě všichni byli mrtví, je mi to moc líto." Nejdřív nemůžu nabrat dech a potom se zmůžu na pár slov. ,,To je jenom hloupý žert že?" Zkouším to. ,,Ne bohužel není." Do očí se mi nahrnou slzy, skácím se k zemi a začnu křičet. Policisté se mě snaží pomoc, ale stejně je to marné. Tohle je nejhorší den mého života.


Už jsem zpět :-)

26. června 2010 v 11:02 Moje keci
Ahojky tak už jsem konečně tady sice s pár modřinama, ale jsem tu. No takže celkem jsme najezdili takovejch 450 km a párkrát jsem i spadla. Ale nakonec to nebylo tak hrozný a co vy jak je? Já už se rozhodně těšim až budou prázdniny a vysvědčení o tom radši pomlčim. Dneska určitě přidám aspoň jeden díl povídky možná přidám i víc.

14.6.-23.6. tu nejsem :-(

13. června 2010 v 15:05 Moje keci
Moc se omlouvám, ale 14. až 23.6. tu nepudu, protože jedu se školou na kola. Až se vrátím ozvu se vám. A už sem konečně přidala další díly povídek tak si je přečtěte. Zatím se mějte pěkně :-).

Láska je věc, která dokáže zázraky-3.Díl

13. června 2010 v 14:59 Láska je věc, která dokáže zázraky
,,Tak zatim a užijte si to." Rozloučím se s rodinkou, která jede do divadla. Přemýšlím co budu tak dělat a nakonec se rozhodnu pro film. Vyberu si Ďáběl nosí pradu. V půlce filmu mi začne vyzvánět mobil. Sáhnu po ovladači, stisknu tlačítko stop a běžím zvednou mobil. ,,No Verčo copak chceš?" Tuhle holku jsem nikdy nemusela jako ona nemusela mě. Je to asi tím, že mi závidí. ,,Víš pořádám dnes večer takovou malou oslavu mám totiž narozeniny tak jestli by si nechtěla přijít?" To určitě. ,,Já dneska nemůžu mám jinej program." ,,Aha tak nic, zatim." Típne mi to a já se vrátím zpátky k televizi. Když dokoukám film, napustím si vanu, do které si lehnu a přemýšlím jaké by to bylo, kdybych už konečně poznala lásku, která mi doposud chybí.

Tajný sen-17.Díl

13. června 2010 v 14:42 Tajný sen
Dneska jsme se s Mirem domluvili, že si dáme schůzku v parku. Aspoň budu mít možnost říct něco co dusím v sobě docela dlouho. ,,Ahoj, vypadáš úžasně jako vždycky." Přivítá mě Miro jak jinak než s úsměvem. ,,Nepřeháněj." Strčím do něj schválně loktem. ,,Hej nechtoho." Začne se smát. ,,Proč mě to baví." Začnu se smát taky. ,,Ale mě ne." Řekne Miro a já se ještě víc rozesměju. Potom se procházíme po parku a já se najednou zmůžu na otázku. ,,Víš Miro už dlouhou dobu si chci ujasnit jak to mezi námi je. Chodíme spolu nebo sme přátelé?" ,,To je přece jasné." Miro se začne opět smát. ,,Jak jasné?" Zpetám se celá zvědavá. ,,Je přece jasné, že spolu chodíme." Celá šťástná Mira políbím a potom se zase procházíme po parku.

Láska=Mocná čarodějka-9.Díl

13. června 2010 v 14:19 Láska=Mocná čarodějka
,,Ahoj." Pozdravím holky, které sedí v domluvené kavárně. ,,No čau kde seš už tady čekáme nejmíň deset minut?" Zeptá se mě překvapená Ema. ,,Promiňte zdržela sem se v lékárně." Omluvím se za svě zpoždění. ,,To je dobrý a teď nám řekni do detailů jaké to bylo." A já musím všechno vyklopit. ,,Začalo to tím, že mě vyzvednul doma a ..." Už nedopovím, protože mě Jana zastaví. ,,Dobře my víme, že tě doma vyzvednul a bla bla bla, ale chcemě vědět jaké to bylo a jestli se ti to líbilo?" ,,Ale co?" Zeptám se. ,,Jaké bylo to milování? Povídej a do detailů." Překřikují se navzájem. ,,Počkejte vy chcete vědět jaké to bylo? Já myslela, že ste naštvaný." ,,Né nejsme, ale chceme vědět jaké to bylo?" Vyptávají se dál. ,,Víte co, tady vám to fakt říkat nebudu radši zajdeme ke mě domů jo?" Nabídnu návrch, který je všemi schválen a celé vysmáté si to štrafujeme domů.

13.6. - TV Markíza - Na streche

13. června 2010 v 13:41 Akce
13.6. - TV Markíza - Na streche

Kde: relace Na streche, TV Markíza

Čas: 18:00 hod.

Info: V nedeľu vám Miro Šmajda Na streche exkluzívne predstaví so svojou kapelou svoj nový singel, ktorý nahrával v Írsku! Zoznámite sa s každým jedným členom jeho kapely a ako inak, reč bude aj o láske!!! Miro nikdy nemal problém hovoriť na túto tému otvorene a otvorený bol aj tentoraz!!!

j